واریانت

گالری

شعبه

توضیحات

در جریان آزمایش بر روی یک نمونه نادر، استادِ پروفسور شما ناپدید می‌شود و ...

 

اتاق فرار واریانت در تاریخ ۱۳اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ توسط مجموعه دایموند روم طراحی و اجرا شد.
سناریو بازی واریانت روایتگر یک داستان کاملا علمی و بر مبنای تخیل است که در ایران واقع شده و بازیکنان را به چالش های علمی و فلسفی دعوت میکند.
از ابتدای داستان، عمدا سناریو سیاه شده ای به تصویر کشیده میشود که دارای پیچ خم های زیادی است و هر کدام از این پیچ ها و خم ها با کلید کلمه ی (تداعی) قابلیت درک دارد و واضح میشود.
انتخابات و اعمال بازیکنان در بازی باعث به وجود آمدن تغیرات زیادی در گیم پلی ، اکت و حتی سناریو می‌شود.
شخصیت پردازی واریانت زمان زیادی را به خود اختصاص داده و برای این شخصیت از مدت ها قبل برنامه ریزی شده تا شخصیتی در خور بازی واریانت به تصویر کشیده شود و بازیگر نقش منشا دیالوگ های خود را با فلسفه و روانشناسی گره میزند و در گویش خود سخت ترین مسائل را به زبانی کاملا واضح و بر اساس تمام احساساتی که انسان شناخته است بیان میکند؛تئاتر تعاملی در این بازی بیشتر از اینکه یک قالب آماده باشد یک محک دشوار فلسفی و روانشناختی برای بازیکنان است که نوع گویش هم میتواند در ساختار آن تغییرات به خصوصی ایجاد کند.
از نقاط قوت این بازی میتوان به معما های علمی ، ابزار گیم پلی قابل استفاده برای بازیکن ، و تئاتر تعاملی آن اشاره که با چاشنی هیجان و درجه بندی آزاد برای بازیکن آماده شده تا بازی با تمایلات و عواطف خود بازیکنان به تصویر کشیده شود.
واریانت بیست و هفتمین بازی طراحی شده در مجموعه دایموند در ژانر های علمی تخیلی ، هیجان و تئاتر تعاملی است و دومین بازی دایموندی در تهران بعد از اتاق فرار عفریته که در منطقه ی جنت آباد  در حال اجراست.

برای اخذ نمایندگی اتاق فرار دایموند روم روی این لینک و برای طراحی اتاق فرار توسط مجموعه بازی های فکری دایموند اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی

نظرات

شهاب گفت :

واقعا بازی فوق العاده ای بوذ مرسی از تمام اکتورا که انقدر حرفه ای بودن واقعا پیشنهاد میشه به شدتتتت مرسی


hamedzmax گفت :

سلام وقت تیم دایموند بخیر تجربه بازی واریانت رو داشتیم آیتم سناریو بازی:سناریو فوق پیچیده و فوق واضح بیان شده بود ک کار خلاقانه کاراکتر تئاملی بود کاراکتر تئاملی این بازی یکی از تاثیر گذار ترین و هوشمند ترین کاراکتر ها در نوع خودش بود ک با استفاده از علم تئامل و کار بلدی خودش شروع و پایان کاملی رو به اجرا گذاشت و در آخر با تشکر از تیم دایموند و تیم بازی واریانت واسم زدمکس ضمن آرزوی پیشرفت و موفقیت های روز افزون به سطح Rateپیج خود این بازی را پیشنهاد خواهد کرد❤️.


Mehran charisma گفت :

بعد از مدت ها اتاقی رو بازی کردیم که واقعا داستان محور بود ، سناریو داشت و بر اساس یک مسیر و داستان فکر شده پیش رفت. فضاسازی فکری و باورپذیری داستان بسیار قوی بود. مثل بسیاری از اتاق فرارهای دیگه نبود که صرفا چند تا معما رو بچسبونن به هم و یه اکتور هم هی بیاد بترسونه و بره. کاملا برنامه و داستان داره. و اکتور نقش واریانت ... یکی از بهترین اکتورهایی بود که توی اتاق فرار دیده بودم. صحبت ها و دیالوگ کاملا ذهن و انسانیت شما رو درگیر میکنه. اکت ها کاملا به جا و متناسب با موقعیت شما در بازی هستش. جذاب ترین بخش بازی ، اکت واریانت هستش. تنها انتقادی که میشه داشت نسبت به دکور بازی هست که میشه خیلی گسترش پیدا کنه. میشه از المان های پوستری یا نقاشی و ترکیبات نوری قشنگی استفاده بشه به نحوی که فضا ها رو بسیار مدرن و فراانسانی نشون بدن. با تشکر از تیم خوب این بازی


درصد سختی

۸۰٪

زمان بازی

۸۰ دقیقه

تعداد نفرات

۴ الی ۱۰ نفر

تعرفه بازی

۱۷۰۰۰۰۰ ریال به ازای هر نفر

بازی های مشابه