تَرسال

گالری

ویدیو

شعبه

توضیحات

عروسی قنات ...

آیینی برای مقابله با کم آبی قنات در دوران خشکسالی...

بر اساس این آیین زنی بیوه را با آداب و رسومی خاص به عقد قنات در می‌آورند ...

ترسال و قنات بی آب؟!!

 

اتاق فرار ترسال در تاریخ 15 مرداد ماه سال 1400 توسط مجموعه بازی های فکری دایموندروم طراحی و اجرا شد. 

ترسال بر پایه یک باور کهن در مناطقی در ایران که آب مصرفی خود را از قنات ها استخراج می کردند، نوشته شد. بر اساس این باور آب ها به دو دسته نر و ماده تقسیم می شوند و اگر قناتی که آب نر به آن می ریخت خشک می شد اصطلاحا برای قنات عروس می آوردند تا قنات مجددا بارور شود . زنی که به عنوان عروس قنات انتخاب می شد اغلب بیوه بود و تمامی مردم روستا وظیفه ی تامین مایحتاج زندگی او را بر عهده می گرفتند و عروس قنات باید هرهفته به قنات می رفت و در آب شنا می کرد و دیگر نمی توانست با کسی ازدواج کند.

زرتاج خاتون اما داستان متفاوتی داشت و حتی پس از پایان خشکسالی و آغاز ترسالی قنات بارور نمی شد. بازیکنان برای کشف علت خشکی قنات وارد ترسال می شدند. 

فضاسازی ترسال از بهترین و خاص ترین فضاهای طراحی و اجرا شده توسط مجموعه دایموند بود. جزئیات فضاسازی به قدری به واقعیت نزدیک بود که پس از وارد شدن به استخر زیر چاه و قرار گرفتن پاها تا زانو در آب و مشاهده چشمه جوشان به این باور می رسیدید که واقعا در یک قنات قرار گرفته اید. 

سناریو این بازی در سبک تاریخی و ترسناک ماوراءالطبیعه طراحی و اجرا شد. ترسال یازدهمین اتاق فرار طراحی شده توسط مجموعه بازی های فکری دایموندروم میباشد و سرانجام در تاریخ 20 آذر ماه سال 1401 غیر فعال شد و در آرشیو بازی های دایموند قرار گرفت.

این بازی در دور دوم جشنواره باف برنده دیپلم افتخار در بخش بهترین اتاق فرار استان البرز و بهترین فضا سازی در اتاق فرار های استان البرز شد.

برای طراحی اتاق فرار توسط مجموعه بازی های فکری دایموندروم کلیک کنید

برای اخذ نمایندگی اتاق فرار دایموند روم اینجا کلیک کنید

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی

نظرات

Siamak گفت :

بنظر من این بازی نیازی به تعریف نداره هر کسی که این بازیرو تجربه کرده میدونه که بهترین دکور رو داشت و بهترین داستان


درصد سختی

۸۰

زمان بازی

۷۵ دقیقه

تعداد نفرات

۴-۸ نفر

تعرفه بازی

۱۳۰۰۰۰۰ ریال به ازای هر نفر

بازی های مشابه